Микола Негрич та «весела сімейка» казнокрадів: розслідування та дос’є

Потрібно зауважити, що Негричей в одній тільки Коломиї живе з півсотні, і не всі вони доводяться один одному родичами.Непросто відшукати там коріння нашого героя! Але сімейна зв’язок київського забудовника Миколи Негрича з колишнім начальником Коломийського району Михайлом Негричем документально підтверджується через його директорство у вищезгаданому ТОВ «Агропромбудкапітал» — власником якого є, відповідно, їх мама і дружина Марія Василівна Негрич (1961 р. н.). А ще можна підтвердити її через київський кооператив «Підземний паркінг «Дружба» (ЄДРПОУ 41162070, вулиця Дружби Народів, 14-16), власниками якого є Микола Михайлович Негрич, його мама Марія Василівна Негрич та його дружина Ольга Михайлівна Негрич.

На Марію Негрич, за даними SKELET-info, також записані частки у фірмах: ТОВ «Нептун» (ЄДРПОУ 00688433), ЗАТ «Прут» (02126679), кафе «Орлан» (32630530), агрофірма «Надія» (30831294), ПП «Сади Ценявы» (36229777), ПП «Ценивское» (34677669). Варто відзначити, що за однією адресою з фірмами Негричей «Нептун» і «Агропромбудкапітал» (село Підгайчики, вулиця Соборна 15) були зареєстровані також будівельна фірма «Геос», з якою постійно пов’язують ім’я Миколи Негрича, а також фірми ТОВ «Лекс Хімік» (ЄДРПОУ 37638238) і ТОВ «Хемаз Фортшрит Україна» (35189063). Що ж, як кажуть у них на Коломийщині, «дуже хозяйнувата батьківщина»!

Так от, наш нинішній персонаж Микола Негрич, який народився в 1982 році, в Комітеті технічного регулювання та споживчої політики ніколи не працював і до цього скандалу з «Боржомі» відношення не мав. Тим не менш, у нього достатньо власних скандалів, про які SKELET-info зараз розповість.

«Геос» та інші

Отже, після закінчення вузу, 21-річний Микола Негрич відразу влаштувався в ДАК «Хліб України» (про службу в армії сина «рядженого патріота» не було й мови), управління фінансово-кредитних механізмів. А потім став начальником відділу державних програм та цінового регулювання. Про пануючі в держкомпанії «Хліб України» зловживання (і до Негричей, і при Негричах, і після їх відходу) писали десятки разів. Зерно скуповували і перепродавали за різних схем, що входять до складу компанії підприємства здавали в оренду за копійки своїм кишеньковим фірмам, гроші корпорації прокручували і просто розкрадали.

Чому саме там займався Микола Михайлович, зараз навряд чи хтось згадає, але все ж варто звернути увагу, що у вересні 2004 рік він кинув свою, здавалося б, стрімко розпочату кар’єру в «Хлібі України» і просто втік назад до Коломиї, де став директором створеного у тому ж році ТОВ «Агропромбудкапітал». Підприємство, до речі, досить цікаве: в його сфері діяльності і будівництво, вантажний транспорт, оптова торгівля, і туризм, і реклама загалом, класичне ТОВ, у якого потім з’явилася маса різних дочірніх підприємств. Але ще цікавіше, що ж таке сталося тоді в «Хлібі Україні», що змусило Миколи Негрича терміново зробити звідти ноги? А через кілька місяців після цього в «Хліб України» прийшов його батько, Михайло Негрич, попрацював кілька місяців заступником голови правління – і теж пішов. Таке враження, що тато просто доробив за сина деякі справи (або прикрив його справи).

Читайте також:   Саакашвілі подарували громадянство

Тільки після цього Микола Негрич знову з’явився в Києві, вже в якості зятя Михайла Голиці — дуже важливого людини в столичному будівельному бізнесі, голови Департаменту житлового забезпечення КМДА (1998-2010) і президента холдингу «Київміськбуд» (2010-2012). Але Негрич і сам, будучи сином в. о. голови «київ спирту» і власника дюжини фірм, був аж ніяк не «приймаком».

Как депутат Киеврады Николай Негрич бюджеты пилит: расследование

Михайло Голиця

У тому ж 2004 році, за однією адресою з «Агропромбудкапиталом», в село Підгайчики було зареєстровано вищезгадана СК «Геос» (ЄДРПОУ 33156172), що стала основою для однойменної «кишеньковою імперії» Миколи Негрича. Серед них: ТОВ «Геос-Девелопмент» (ЄДРПОУ 38570010), ТОВ «Геос-УКБ» (38825398), інвестиційний фонд «Геос-Інвест» (38408401), ТОВ «GEOS DESIGN» та ін. Точне числі дочірніх фірм «Геоса» важко порахувати, причому від деяких Микола Негрич відхрещувався. Що, знову ж таки, виглядало досить безглуздо, оскільки всі ці компанії пов’язані «ниточками» або однакових адреси офісів, або в особі бізнес-партнерів Негрича: Сергія Уманця, Богдана Окольнича, Володимира Литвинова, Максима Барабаша. Наприклад, Уманець є його партнером по ТОВ «МТЦ» (ЄДРПОУ 31751571), і він же є співвласником «Геос-УКБ» та «GEOS DESIGN».

Ну а стверджувати, що «я не я і мопед не мій» Миколи Негричу довелося після того, як у 2014 році він вперше вийшов з тіні свого бізнесу на публічну арену, избиравшись в Київраду під прапорами блоку «УДАР-Солідарність», а потім в 2015-му під прапорами «Блоку Петра Порошенка». Справа в тому, що в Київраді і без того до непристойності багато власників і лобістів різних будівельних компаній (див. ілюстрацію), а Микола Негрич до того ж ще й член Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування. Не дивно, що в його декларації за 2017 рік розділ про активи та корпоративних правах раптом виявився порожнім.

Читайте також:   На Донеччині ліквідували ще одного найманця Росії

У березні 2015 року СК «Геос» перетворилося на ТОВ «Банош» (зі збереженням тієї ж ЄДРПОУ, але зареєстрована в Києві), що було пов’язано з численними судовими позовами до «Геосу». Але через пару років «Банош» успішно збанкрутувало, залишивши ні з чим численних позивачів. Цікаво, що суди відхиляли претензії до «Геос» і «Банош» навіть з боку податкових органів. Проте дочірні «Геосы» та інші фірми сім’ї Миколи Негрича, разом з фірмами його тестя Михайла Голиці та їх загального бізнес-патрнета В’ячеслава Непопа вже багато років продовжують освоювати столичний бюджет, до якого вони мають прямий доступ – адже їх дружня трійця засідає в Київраді і має величезні зв’язки в КМДА. Але, на жаль, скандальна репутація Миколи Негрича цим не обмежується.

За що Негрич отримав по обличчю?

Після другого Майдану у Києві почалася своя війна – між забудовниками та городянами, яка йде не на користь останніх, оскільки на стороні будівельних компаній завжди варто столична влада. Одним з найгучніших її епізодів було протистояння навколо будівництва за адресою Голосіївський проспект 46/1, підрядником якого виступала одна з фірм «Геос» (точні дані підрядника після цього випадку ретельно приховали від «сторонніх»). Як і багато інших забудови поряд з іншими будинками, вона викликала щиро обурення мешканців, що вийшли на акції протесту. Люди протестували, будівництво не скасовували, але в серпні 2015 року відносно мирні протести змінилися кількома масовими сутичками. Спочатку «Геос» найняв для «утихомирення» протестувальників якихось похмурих типів в камуфляжі з шевронами батальйону «Айдар», потім залучив ЧОП і завіз «титушек». На допомогу мешканцям теж почали злітатися активісти і просто нудьгуюча молодь зі всього Києва, а коли справа дійшла до стрілянини (охорона стріляла будівництва по протестувальниках), підтяглися депутати різних рівнів та журналісти. Саме після цього скандалу Микола Негрич публічно брехав, що не має відношення до фірми «Геос».

Видио, ця історія навчила Миколи Негрича того, що придушувати опір лише грубою силою, навіть маючи за спиною опору у вигляді Киевесовета, КМДА, поліції і впливової рідні, не варто. І коли вибухнув новий скандал, на цей раз навколо будівництва житлового комплексу бізнес-класу «Глорія-парк» за адресою проспект Перемоги, 90/1, то Негрич спробував хитрувати. Влітку 2016 року повернувся додому ветеран АТО, учасник боїв за Донецький аеропорт Андрій Герасименко офіційно звинуватив фірму Негрича в тому, що будівництво велося прямо під вікнами його будинку, з-за чого від інсульту помер жив там дядько. Свої заяви він послав до прокуратури, МВС, управління архітектурної інспекції та інші інстанції. Тоді Негрич зробив крок у відповідь і на засіданні земельної комісії Київради, куди прийшов зі своїми позовами Герасименко, заявив, що той нібито вимагав у нього гроші. У підсумку «кіборг» не стримався і врізав Негричу по обличчю.

Читайте також:   Китайська космічна станція впала на Землю

Однак Миколі Негричу всі неприємності сходять з рук, навіть скандали, в які всує згадуються… Сполучені Штати. Мова йде про забудову ділянки на бульварі дружби Народів (майже цілий гектар), які раніше Київрада виділила «Генеральної дирекції по обслуговуванню іноземних представництв» під будівництво нової резиденції посольства США. Навряд чи фірми Негрича могли розраховувати на такий жирний поспіль (посольство – об’єкт підвищеної безпеки і секретності), але тут йому пощастило. США скоротили свої витрати на представництво за кордоном, будівництво нового посольства скасували, але «Генеральна дирекція» не повернула ділянку місту, а тут же вирішила забудувати його комерційним житлом та віддала поспіль «Геос Девелопмент». Ось тільки прикрити це абсолютно незаконне рішення про нецільове використання землі вирішили аферою: мовляв, житлові будинки замовило посольство США! Проте у посольстві цю інформацію зустріли з сердитим подивом.

Відбудеться ця афера, ми дізнаємося найближчим часом. Ну а поки що Микола Негрич хвалиться, що його компанія «Геос» (яка саме?) начебто отримала підряд на будівництво… в Чикаго! Але з якихось таких справ американцям наймати у себе для будівництва компанію аж з України, причому далеко не найкращу і досить скандальну? Схоже, що Негрич то просто вигадує, намагаючись тим самим підняти свій імідж, то його «Геос» дійсно бере участь у якійсь авантюрі, але лише фінансово, як інвестор, або як посередник в якийсь

источник:   povin.com.ua

, , ,

About Сергей Коваль

View all posts by Сергей Коваль →

Добавить комментарий