Ігор Стрижак, глава фірми підозрюється у привласненні близько 21 мільйона на ремонті фасадів будинків Дніпра!

Прокуратура направила до суду справу щодо директора та засновника ТОВ «Равєлін» Ігоря Стрижака, якого правоохоронці звинувачують у службовому підробленні та зловживанні повноваженнями, що спричинило тяжкі наслідки, під час капремонту фасадів будинків у центрі Дніпра. Про це написала Марина Деобальд у «Інформаторі».Департамент стратегічного розвитку та інвестицій міськради Дніпра замовив ТОВ «Равєлін» капремонт фасадів у 2017 р. За 58 млн грн. фірма повинна була капітально відремонтувати фасади 12 будинків на просп. Яворницького (9 будинків), вул. Харківська 2, площі Вокзальна 1, 2. Згодом кількість будинків було зменшено до 10, а сума договору знижена до 49,22 млн грн. Потім обсяги фінансування були зменшені до 42,17 млн грн. Саме цю суму фірма отримала у 2017 році.

Як стверджують слідчі, у жовтні 2017 директор «Равєлін» склав і підписав акти виконаних робіт, до яких вніс завідомо неправдиві відомості про нібито виконаний ремонт фасадів десяти будинків, знаючи, що вказані в документах роботи насправді не виконувалися. Через це з бюджету безпідставно перераховано підприємству понад 21 млн грн.

В травні цього року журналісти видання з’ясували, що з 10 заявлених до ремонту будинків тільки 6 були відреставровані, а ще 4 були на фінальній стадії. Вони також встановили, що у «Равєліна» не було достатньо працівників, які могли б проводити капремонти фасадів у великих об’ємах. У травні 2017 р., коли оголосили тендер, у фірмі були працевлаштовані усього два штукатура, маляр, газорізальник і монтажник.

Кримінальне провадження стосовно директора «Равєлін» не єдина справа щодо ремонту фасадів. У 2017 р. прокуратура відкрила справу за фактом привласнення або розтрати майна шляхом зловживання службовим становищем, в якому вже фігурують посадовці Департаменту стратегічного розвитку та інвестицій.

У судовій ухвалі зазначено, що «Равєлін» не всю роботу виконував самостійно. Фірма придбала послуги щодо капремонту та архітектурного освітлення фасадів будівель у ТОВ «Універсалгазбуд» (займається очищенням річок) на 1,50 млн грн., ТОВ «Укренегостандарт» на 1,50 млн грн., ПП «Дніпровський будівельний манеж» на 1,25 млн грн, ТОВ «САС-Дніпро» на 1,27 млн грн., ТОВ «Укргеопроект» на 574 тис грн. Загальна сума взаємовідносин «Равєліну» та фірм – 6,10 млн грн.

Слідчі встановили, що «Універсалгазбуд», «Укренергостандарт» та «Дніпровський будівельний манеж» у свою чергу придбало послуги капремонту і освітлення головних фасадів у інших фірм за дешевшими цінами. Вони також з’ясували, що у 2017 р. «Равєлін» придбав у ТОВ «Реалф Інвест» товарів на 14,03 млн грн. У «Реалф» у 2016 р. отримував зарплату депутат міськради Дніпра від БПП Максим Кучугура, який у 2016 році був радником мера Дніпра Бориса Філатова.

Крім того, у 2017 р. «Равелін» замовив послуги консультування у ТОВ «Мегаполіс-М.» на суму 927 тис грн. За допомогою рахунків цієї компанії гроші були конвертовані в готівку та присвоєні. У декларації про суттєві зміни Кучугури, поданої у кінці 2017 р., йдеться, що він отримав дохід від підприємницької діяльності у розмірі 1,00 млн грн. саме у «Мегаполіс-М.».

27 липня Департамент стратегічного розвитку та інвестицій замовив «Равєліну» капремонт фасадів ще на 3,03 млн грн. Але тендер відмінили через відсутність потреби. Щоправда, пізніше Департамент повідомив про намір укласти угоду з «Равєліном» про капремонт фасадів тих самих будинків, але вже за 6,7 млн грн.

Источник:   nashigroshi.org

,

Добавить комментарий